2 stycznia 2011

Z cyklu Uchwycone

Po leniwym 1 stycznia, udaliśmy się dzisiaj pohasać na śniegu. Pomiędzy zjazdami na nartach i sankach wybrałam się samotnie na spacer po okolicy.Uwielbiam miejscowości, które mają jakiś motyw przewodni, wspólny mianownik kolorystyczny lub architektoniczny. Orzechowo-miodowe drewniane domy z turkusowym podpiwniczeniem i zielonkawymi detalami oczarowały mnie bez reszty. Niejednokrotnie przejeżdżamy przez maleńkie wsie i zauważam, że są jeszcze miejsca, gdzie ludzie nie wyburzają już takich domów, tylko odnawiają je. Widok starej chałupy, rozebranej do połowy, a do niej "przylepiony" pustakowy klocek jeszcze niedawno kłuł w 0czy. Dobrze, że nastała "moda" na ratowanie starych domów. Mój dwudziestokilkuletni kuzyn dostał drewniany dom po mojej babci i chwała mu za to, że go nie zrównał z ziemią, tylko wziął się za gruntowny remont. Przynajmniej moim dzieciom i wnukom będę mogła pokazać, jak mieszkali ich przodkowie.

9 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia i domki jak z bajki!
  Oby jak najwięcej było takich osób jak Twój kuzyn!
  Wszystkiego co najlepsze w nowym roku życzę.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma nic piękniejszego i bardziej cennego , jak takie miejsca , pachnące tradycją , przepełnione kimś , kto zostawił cześć siebie , choć może go już nie być, choć jest w innym wymiarze....
  wspaniale , że kuzyn ocalił dom babci, dla potomnych , to będzie skarb.Pozdrawiam i zyczę samych cudnych , ciepłych i dobrych chwil w Nowym Roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesująca fotorelacja! Ciekawe miejsce, gdzie czas jakby się zatrzymał... niesamowite

  OdpowiedzUsuń
 4. Ogromnie lubię takie "uchwycone" ... i oglądać i sama pstrykać. Pozdrawiam w Nowym Roczku i życzę wszystkiego Naj :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podlasie? ja kocham drewnianą polską architekturę, pisałam o tym nieraz:) więc fotorelacja jak najbardziej dla mnie:) pozdrawiam w nowym roku

  OdpowiedzUsuń
 6. Best wishes and a happy new year for you and your family!

  Hug Jeanette..

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój teść teraz mieszka w takim domku :) przeniósł się z blokowego IV piętra do swojego domu rodzinnego (mieszka tam od czasu do czasu razem z siostrą i siostrzenicą) Tak sama kolorystyka :)) domku jak na Twoich cudnych ujęciach.
  W mojej wiosce niestety takich domów jeż nie ma.
  Uściski Noworoczne ślę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mmmm... jak ja kocham te klimaty! Dzięki za przypomnienie! :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Prześliczne fotografie:)Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!Spełnienia marzeń:)

  OdpowiedzUsuń